проектування

проектування

Послуги з розробки конструкторської документації (тел: 097-346-09-97 )
 

            Проектування – це комплекс оптимальних рішень однієї людини чи групи людей, результатом якого є створення унікального продукту.

            На цьому етапі кінцевий виріб розглядається як компроміс між виробником та споживачем. Іншими словами, враховується безліч факторів, які визначатимуть дизайн та ергономіку, вартість та функціональність, технологічність та конструкцію майбутнього продукту.

            Процес проектування можна умовно розбити на кілька ключових стадій:

 • Формування технічного завдання (ТЗ)
 • Формування технічної пропозиції (ТП)
 • Дизайн проект
 • Конструювання
 • Виготовлення дослідного зразка
 • Виготовлення дослідної партії
 • Запуск у серійне виробництво

             Як правило, ТЗ – це спільна робота замовника та виконавця. Чим чіткіше і детальніше буде сформульовано ТЗ, тим менше питань, затримок та узгоджень виникне на наступних етапах. Наші фахівці, використовуючи багаторічний досвід у проектуванні корпусів РЕА та нестандартного обладнання, допоможуть правильно сформувати технічне завдання.

             На підставі отриманого ТЗ, формується технічна пропозиція, в якій описані конструкція та принцип роботи майбутнього виробу.

             Дизайн проект дає можливість попередньо оцінити зовнішній вигляд, колірне рішення, габарити та ергономіку продукту, що випускається. На цьому етапі зазвичай створюється спрощена 3D модель, а в окремих випадках за допомогою макетування зменшена копія вузла.

             Конструювання – ключовий етап проектування. На цій стадії майбутній виріб набуває конкретних геометричних форм, з урахуванням свого функціоналу. Промальовується кожна деталь складання, продумується і прораховується кожна дрібниця від товщини і марки матеріалів до довжини гвинтів і товщини захисного покриття.

             Результатом конструювання є випуск конструкторської документації (КД), яка є основою запуску у виробництво дослідного зразка.

             При виготовленні дослідного зразка відпрацьовується технологія виробництва, якщо є необхідність, вносяться зміни до конструкції та конструкторської документації. Це важливий етап проектування, т.к. саме у процесі виготовлення зразка можна виявити всі прогалини у ТЗ чи конструюванні.

            Слід зазначити, що існує три принципово різні підходи до проектування:

 • Пряме проектування, реверсивне та проектування під задану вартість.
 • Пряме проектування – спочатку ідея, потім виріб.
 • Реверсивне або обернене проектування – вихідний зразок (фотографія), потім виріб.
 • Проектування під задану вартість – каже саме за себе. Тобто під відому вартість (не вище за конкурентну) спроектувати виріб.

            Наша компанія має величезний досвід реалізації проектів за будь-яким із цих сценаріїв.